ΠΑΟ ΡΟΥΦ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ

When: 28 MAY 2023 @ 4:00 pm

Θέλει να μείνει μέχρι το φινάλε στην κορυφή το Ρουφ, 0-1 τον Άγιαξ Ταύρου

Αποφασισμένος να μείνει μέχρι το τέλος στην κορυφή είναι ο ΠΑΟ Ρουφ του Σταύρου Ηλιόπουλου.

Η Αούστρια που ξέρει να φθάνει στην ουσία διατήρησε το απόλυτο των επιτυχιών κερδίζοντας αυτή τη φορά εκτός έδρας τον Άγιαξ Ταύρου με 0-1.

Χρυσός σκόρερ για τον ΠΑΟ Ρουφ ήταν ο Ρούπι που βγάζει από νωρίς την μεταγραφή του στο 36ο λεπτό με σουτ, με τους γηπεδούχους να προσπαθούν να αντιδράσουν, αλλά να μην καταφέρνουν πολλά πράγματα. Αντίθετα οι φιλοξενούμενοι με το 3X3 που έχουν, μπορούν να περιμένουν το ντέρμπι της επόμενης εβδομάδας με μεγάλο ενδιαφέρον. Στο πρώτο ημίχρονο, οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που είχαν τις πολλές και μεγάλες ευκαιρίες. Στην επανάληψη, ο Άγιαξ Ταύρου ισορρόπησε, αλλά τις λίγες ευκαιρίες που είχε δεν τις έκανε γκολ, αφού στάθηκε πολύ καλά ο γκολκίπερ Μάκης Κουνάδης.
ΑΓΙΑΞ ΤΑΥΡΟΥ: Κόρδας, Σωτηρόπουλος (82′ Χριστοφόρου), Γούλας, Κλειδής, Στρέφι, Σιώζος (46′ Καβαλλάρης), Σκόρδος, Σκουρτάι, Ντελίν, Στάμος (56′ Στασινόπουλος), Χαλίλι (71′ Γεωργακόπουλος)
ΠΑΟ ΡΟΥΦ: Κουνάδης, Βενάρδος, Παλάτσιος, Τριανταφύλλου (46′ Τύρπος), Ανδρίκος, Μπανιάς, Γαλάνης (60′ Λελούδας), Μπένα, Ρούπι (66′ Επιτροπάκης), Ζευκιλής (86′ Παππάς), Δανασής,